Sportovní akademie mládeže Brno, z.s.
Basketbalová škola mládeže

Skok na menu
Facebook
Česká verze English version


 

Vítejte na stránkách Sportovní akademie mládeže Brno - Basketbalové školy při ZŠ nám. Svornosti

Jsme basketbalovým klubem, který má za sebou 15 let aktivního působení v rámci ČBF. Hlavní činností je tedy rozvoj basketbalu u dětí a mládeže na zájmové a výkonnostní úrovni. Našim cílem je přivádět děti k tomuto sportu, naučit je dobře základním herním činnostem a vzájemné týmové spolupráci. Umožnit dětem, aby se u nás mohly na kvalitní úrovni sportovně rozvíjet od nástupu do základních škol až do svých 19 let.

Kromě basketbalových činnností se zaměřujeme též na všestranný tělesný a psychický rozvoj dětí a mládeže. U přípravky rozvíjíme zejména rychlost a obratnost formou soutěží a her s míčem i bez míče. V kategorii minižáků jsou tréninky zaměřeny na rozvoj individuálních herních činností jednotlivce. V kategorii žactva a dorostu tyto činnosti neustále zdokonalujeme. Od začátku je učíme týmové spolupráci s důrazem na pomoc mladším.

Práce v minižákovských a žákovských kategoriích se nám daří, o čemž svědčí úspěchy při účastech na MČR, Národních finále a na silně obsazených turnajích.

V současné době jsou v SAM Brno dvě smíšené přípravky, družstvo nejmladších mini (chlapců a dívek - ročník 2010 a ml.), družstvo mladších mini (chlapců a dívek - ročník 2009 a ml.), družstvo starších mini chlapců (ročník 2008 a ml.), družstvo mladších žáků U14 (ročník 2007 a ml.), dvě družstva (liga a nadregionální liga) starších žáků U15 (ročník 2006 a ml.), dvě družstva (extraliga + nadregionální liga) kadetů U17 (ročník 2005, 2004 a ml.), tři družstva (extraliga + liga + nadregionální liga) juniorů U19 (ročník 2003, 2002 a ml.) a družstvo 2. ligy mužů.


Činnost je finančně podporována:

Statutární město Brno

Statutárním městem BRNEM

Kam za sportem

Jihomoravský kraj

Jihomoravským krajem

MŠMT

Národní sportovní agenturou prostřednictvím dotačního programu Můj klub